Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Při naší první cestě do San Sebastiánu jsme využily přestupný let od společnosti Easyjet. Zpětně bych Vám ale doporučila jako nejlepší způsob dopravy do San Sebastiánu z hlediska času i ceny kombinaci letadla a autobusu. Pro více informací čtěte dál:)

 

LETECKÁ DOPRAVA PRAHA- BARCELONA:

 

V předstihu lze zakoupit zpáteční letenku PRAHA- BARCELONA- PRAHA pod tři tisíce Kč, viz následující odkazy:

 

S termínem návratu si nemusíte lámat hlavu, španělští profesoři jsou opravdu hodně shovívaví a docházku neřeší. Co se týče společnosti Easyjet, se kterou jsme letěly do Španělska poprvé, ta sice létá přes Londýn Stansted až do Bilbaa, které je vzdálené od San Sebastiánu přibližně 100 km, ale vzhledem k malému množství spojů se běžně v Londýně čeká 8-14 hodin.

 

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA BARCELONA- SAN SEBASTIAN:

 

Pro dopravu z BARCELONY do SAN SEBASTIÁNU doporučuji využít autobusovou společnost VIBASA (www.vibasa.es – jízdenky je také možné rezervovat on-line: Barcelona Sants – San Sebastián), kterou mi doporučil jeden španělský známý. Cena jednosměrné jízdenky je 30 EUR. Cena u ostatních dopravců se pohybuje v rozmezí 40-50 EUR za jednu jízdu, ale pokud byste přeci jen měli zájem porovnat si ceny, tady máte několik užitečných odkazů:

 

DOPRAVA PO BARCELONĚ:

 

V Barceloně doporučuji využít letištní přepravu autobusy AEROBUS, které mají stanoviště před každým letištním terminálem a jezdí buď až do stanice Barcelona Sants, nebo na Plaza de Espaňa (cena cca 6 EUR). Z Plaza de Espaňa se na Barcelona Sants dostanete pomocí metra (zelená linka) – lístky se kupují v automatech před vstupem do metra za 1,30 EUR. Raději si připravte drobné, jelikož ani jeden z automatů nám nechtěl vzít bankovky, i když by je údajně měl přijmout bez problému.

 

LETECKÁ DOPRAVA BARCELONA-BILBAO:

 

Pokud si chcete cestu z BARCELONY zkrátit, tak můžete využít i letecké dopravy. Trasu BARCELONA – BILBAO poměrně často létá společnost Spanair (www.spanair.com). Cena těchto letenek se však hodně pohybuje, ale budete-li mít štěstí, můžete letenku pořídit i za 30 EUR.

 

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA BILBAO-SAN SEBASTIAN:

 

Z letiště v Bilbau jezdí přímý autobus do San Sebastiánu každou hodinu (Aeropuerto Bilbao – San Sebastián - Donostia). Autobusové stanoviště se nachází přímo před východem z letiště a není možné ho minout. Jízdenky se kupují přímo u řidiče za 15 EUR a přeprava trvá přibližně jednu hodinu. V opačném směru je možné zakoupit místenku.

 

MĚSTSKÁ DOPRAVA SAN SEBASTIÁNU:

 

V Donostii je poměrně dobrý systém autobusové MHD. Cena jedné jízdy je 1,30 EUR – nezáleží na vzdálenosti. Trasy jednotlivých linek MHD naleznete na adrese www.dbus.es .

Na stránkách však nenaleznete přesné odjezdy autobusů, pouze orientační časy mezi jednotlivými úseky a přibližný čas, kdy autobus opouští depo a kdy se poprvé během dne vyskytne v každé zastávce. Poté už pouze intervaly ve kterých se na zastávkách vyskytují další autobusy stejné linky, například každých 20 minut v době od 10 do 14 hodin, což stejně záleží na čase, kdy se objeví první denní autobusJ.  Španělé holt čas moc neřeší, není kam spěchat, ale zase nemůžu říct, že by si vyloženě jezdili podle svého.

 

VLAKOVÁ DOPRAVA:


Cena vlakové osobní přepravy je ve Španělsku podstatně dražší, než u nás, z toho důvodu jsme ji nevyužily ani jednou. Ovšem musím podotknout, že úroveň vlaků se také podstatně liší. Vlakové spoje naleznete na adrese www.renfe.es.